loading...
CLOSE

ABOUT ME

Our external advisory board, this year consisting of 24 experts from 20 leading global research organizations.

READ MORE
9 stycznia 2019

OŚWIADCZENIE

Całą społeczność escape roomową poruszyła tragedia, która wydarzyła się w Koszalinie. Wszyscy łączymy się w bólu z bliskimi ofiar.

Lokal ENIGMAT ESCAPE w dniu 05.01.2019 przeszedł dokładną kontrolę bezpieczeństwa przeciwpożarowego, przeprowadzoną przez Państwową Straż Pożarną. W celu zwiększenia bezpieczeństwa odwiedzających wdrożyliśmy wszystkie wskazania i zalecenia Straży. ENIGMAT ESCAPE został dopuszczony do dalszego użytkowania.

08.01.2019 cały budynek przeszedł inspekcję Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Nie wykazano żadnych zastrzeżeń do działalności typu escape room w budynku. Nasz lokal spełnia wszystkie wymagania w zakresie stanu technicznego i funkcji użytkowej.

Informujemy, że dla zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzających stosujemy następujące rozwiązania:

  1. Nie wykorzystujemy ogrzewania gazowego ani butli gazowych. Nasz lokal ogrzewany jest za pomocą centralnego ogrzewania z miejskiej sieci.
  2. Nie stosujemy otwartego ognia w lokalu – zarówno w pokojach zagadek, jak i w pomieszczeniach obsługi.
  3. Drzwi pokojów zagadek nie są zamykane na klucz przez osoby prowadzące. Osoby znajdujące się w naszych pokojach w każdej chwili mogą je opuścić wykorzystując do tego przyciski awaryjnego otwierania, tzw. panic button. Każda grupa przed rozpoczęciem gry będzie proszona o weryfikację sprawności panic button.
  4. W przypadku zaniku napięcia w lokalu drzwi pokojów zagadek są otwarte w celu umożliwienia swobodnej ewakuacji.
  5. Elementy techniczne pokojów zagadek, nie biorące bezpośrednio udziału w grze, są wyraźnie oznaczone za pomocą żółto-czarnej taśmy.
  6. Na korytarzu są umieszczone i oznaczone gaśnice, zamontowaliśmy również dodatkowe oświetlenie awaryjne.
  7. Pomieszczenia są nieustannie obserwowane za pomocą kamer przez doświadczonych mistrzów gry, wysyłających – w postaci komunikatów na monitorze – podpowiedzi do zagadek lub zalecenia dotyczące bezpieczeństwa. Jesteśmy w stanie błyskawicznie zareagować w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu odwiedzających.
  8. Jednej grupie jest zwykle dedykowany jeden mistrz gry (wyjątki mogą dotyczyć grup, które przyjdą skorzystać z naszych usług bez dokonania wcześniejszej rezerwacji).
  9. Bezwzględnie stosujemy ograniczenia wiekowe – osoby nie spełniające wymagań wiekowych mogą brać udział w grze pod opieką co najmniej jednej osoby dorosłej.
  10. Bezwzględnie stosujemy ograniczenia liczby graczy – w jednym pokoju zagadek nie może przebywać więcej niż 5 osób.

Gwarantujemy atrakcyjną i – przede wszystkim – bezpieczną zabawę.

Serdecznie zapraszamy do naszych pokojów zagadek!