Skarb Gdańskich Korsarzy

Król Kazimierz Jagiellończyk był postacią wielce zasłużoną dla Gdańska. Jego wojska odbiły miasto z rąk krzyżackich, zrzucając tym samym jarzmo Zakonu z barków jego mieszkańców. Mimo tak chlubnych działań nie obyło się bez pomówień miłościwie panującego monarchy o konszachty z korsarzami grasującymi na morzach całej Europy. Król miał rzekomo przymykać oko na ich działalność w zamian za udział w łupach. Wieść niesie, że jeden z kapitanów korsarskich zrabował skarb tak cenny, że ukrył go, nie chcąc dzielić się nim z królem. Czy uda się Wam odnaleźć ukryty łup nim spadnie na Was królewska klątwa?

2 – 5 osób

poziom trudności:

Przyjazny dzieciom

Cela Śmierci

Wrobiono Was. Sfabrykowane dowody, pokazowy proces i wyrok nie dający nadziei – śmierć. Termin egzekucji zbliża się nieubłaganie. Waszą ostatnią nadzieją jest brawurowa ucieczka z celi, śladami poprzedniego uciekiniera – Zdzicha, zuchwałego przestępcy, którego jedyną ludzką cechą jest ślepa miłość do swojej dziewczyny Ziuty. Czy uda Wam się odnaleźć sprytnie ukryte narzędzia i wskazówki, które pozostawił po sobie Zdzichu i wydostać się z celi nim przyjdą po Was strażnicy?

2 – 5 osób

poziom trudności:

Niezalecany dla osób z klaustrofobią

Niezalecany dla osób z epilepsją

Możliwość gry w języku angielskim

Alicja w Krainie Czarów

Gdy Alicja, sobie tylko znanymi sposobami, przemykała po cichu ze swojego pokoju na poddaszu do Krainy Czarów, ogarniała ją radość na myśl o przygodach i magicznych przyjaciołach, których tam spotka. Nie wiedziała jednak, że nowy, tajemniczy świat jest miejscem, w którym czeka na nią nie tylko zabawa, ale i nieprzyjemne niespodzianki. Na Alicję czyha okrutny wróg, pragnący uwięzić ją w Krainie Czarów i uniemożliwić powrót do domu. Już niebawem urzeczywistni swój nikczemny plan. Czy dacie radę wytropić i pokonać tajemniczego przeciwnika nim zegar odmierzy godzinę?

2 – 5 osób

poziom trudności:

Przyjazny dzieciom

Możliwość gry w języku angielskim

Zombie Apokalipsa

Doktor Tomasz Rosenberg, wybitny naukowiec, nigdy nie przypuszczał, że jego badania nad lekarstwem na raka mogą zostać wykorzystane przez tajne służby do produkcji broni biologicznej. A na pewno już nie przyszło mu do głowy, że broń taka może sprowadzić na świat zagładę w postaci wybuchu epidemii zamieniającej ludzi w zombie. Czując odpowiedzialność za losy świata, doktor Rosenberg postanowił odnaleźć szczepionkę na wirusa wywołującego zarazę. Czy uda Wam się dokończyć jego dzieło – odnaleźć formułę zbawiennego leku i uratować tym samym siebie i resztę pozostałych przy życiu ludzi?

2 – 5 osób

poziom trudności:

Niezalecany dla osób z epilepsją

Niezalecany dla kobiet w ciąży

Galaktyczna Odyseja

Znajdujecie się na pokładzie promu galaktycznego, lecącego z misją transportu życia z wymarłej Ziemi do nowego świata nadającego się do zamieszkania. Coś jednak poszło niezgodnie z planem i nastąpiło awaryjne wybudzenie Was ze stanu hibernacji. Stwierdziwszy częściową amnezję, komputer pokładowy informuje Was o awarii zasilania i niebezpieczeństwie całkowitej zagłady, w razie gdyby nie udało się Wam opanować sytuacji. Czy dacie radę ocalić prom i znajdujące się na pokładzie ziemskie życie oraz bezpiecznie dotrzeć do celu misji?

2 – 4 osoby

poziom trudności:

Niezalecany dla osób z epilepsją