loading...
CLOSE

ABOUT ME

Our external advisory board, this year consisting of 24 experts from 20 leading global research organizations.

READ MORE
9 stycznia 2019

OŚWIADCZENIE

Całą społeczność escape roomową poruszyła tragedia, która wydarzyła się w Koszalinie. Wszyscy łączymy się w bólu z bliskimi ofiar.

Lokal ENIGMAT ESCAPE w dniu 05.01.2019 przeszedł dokładną kontrolę bezpieczeństwa przeciwpożarowego, przeprowadzoną przez Państwową Straż Pożarną. W celu zwiększenia bezpieczeństwa odwiedzających wdrożyliśmy wszystkie wskazania i zalecenia Straży. ENIGMAT ESCAPE został dopuszczony do dalszego użytkowania.

08.01.2019 cały budynek przeszedł inspekcję Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Nie wykazano żadnych zastrzeżeń do działalności typu escape room w budynku. Nasz lokal spełnia wszystkie wymagania w zakresie stanu technicznego i funkcji użytkowej.

26.02.2019 dostosowując się do nowych przepisów prawnych wprowadzonych po tragedii, przeprowadziliśmy pod okiem rzeczoznawcy oraz przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej, próbną ewakuację. Zakończyła się ona pomyślnie.

Informujemy, że dla zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzających stosujemy następujące rozwiązania:

  1. Nie wykorzystujemy ogrzewania gazowego ani butli gazowych. Nasz lokal ogrzewany jest za pomocą centralnego ogrzewania z miejskiej sieci.
  2. Nie stosujemy otwartego ognia w lokalu – zarówno w pokojach zagadek, jak i w pomieszczeniach obsługi.
  3. Drzwi pokojów zagadek nie są zamykane na klucz przez osoby prowadzące. Osoby znajdujące się w naszych pokojach w każdej chwili mogą je opuścić.
  4. W przypadku zaniku napięcia w lokalu drzwi pokojów zagadek są otwarte w celu umożliwienia swobodnej ewakuacji.
  5. Elementy techniczne pokojów zagadek, nie biorące bezpośrednio udziału w grze, są wyraźnie oznaczone za pomocą żółto-czarnej taśmy.
  6. Na korytarzu są umieszczone i oznaczone gaśnice, zamontowaliśmy również dodatkowe oświetlenie awaryjne.
  7. Pomieszczenia są nieustannie obserwowane za pomocą kamer przez doświadczonych mistrzów gry, wysyłających – w postaci komunikatów na monitorze – podpowiedzi do zagadek lub zalecenia dotyczące bezpieczeństwa. Jesteśmy w stanie błyskawicznie zareagować w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu odwiedzających.
  8. Jednej grupie jest zwykle dedykowany jeden mistrz gry (wyjątki mogą dotyczyć grup, które przyjdą skorzystać z naszych usług bez dokonania wcześniejszej rezerwacji).
  9. Stosujemy ograniczenia wiekowe – grupy nie spełniające wymagań wiekowych mogą brać udział w grze pod opieką co najmniej jednej osoby dorosłej.
  10. Stosujemy ograniczenia liczby graczy – w jednym pokoju zagadek nie może przebywać więcej niż 5 graczy.

Gwarantujemy atrakcyjną i – przede wszystkim – bezpieczną zabawę.

Serdecznie zapraszamy do naszych pokojów zagadek!